ZAMKNIJ

O PLANECIE KILKA SŁÓW

Językowa Planeta to szkoła językowa organizująca kursy językowe dla dzieci w wieku 6-12 lat. Swoją działalność prowadzimy na terenie szkół podstawowych w Gdańsku.
Języki znajdujące się w naszej ofercie to angielski, hiszpański i francuski.

METODA
 • nie mówimy po polsku

  Zajęcia prowadzone są w języku obcym. Nauczyciele od pierwszych lekcji oswajają dzieci z poleceniami w języku obcym i uczą przydatnych zwrotów.

 • zero stresu

  Nikt nie lubi się stresować, ani dzieci, ani też dorośli. Kartkówkom, niezapowiedzianym odpytywaniom, ocenom, sprawdzianom mówimy NIE! To nie znaczy jednak, że na naszych lekcjach nie ma dyscypliny. Przeciwnie, każda lekcja ma swój określony porządek. Rytualne powitanie i rozgrzewka językowa (krótka zabawa polegająca na przypomnieniu materiału z poprzednich lekcji). Część zasadnicza lekcji to wprowadzenie nowego materiału z pomocą kolorowych kart, zabawa, a następnie praca z podręcznikiem.
  Zakończenie zajęć to również podsumowanie przez krótką grę i pożegnanie z uczniami.
  Poznawanie języka obcego to przecież czysta przyjemność!

 • kreatywność

  Nauczyciele dysponują szerokim wachlarzem autorskich materiałów ulepszających pracę z dziećmi. Są to między innymi kolorowe karty z słówkami i zwrotami, gry (bingo, memory, domino, „idziemy na zakupy”, „bomba”, „łap pająka” i wiele, wiele innych), książeczki, ciekawe karty pracy.
  Każdy lektor na zajęcia zabiera ze sobą kostki do gry, woreczek, klepsydrę, packę na owady, dzwonek, kubeczki, klamerki i całą moc innych rekwizytów. Brzmi dziwnie?:) Różnorodność zajęć i zaciekawienie uczniów stawiamy na pierwszym miejscu.

  Podczas zajęć korzystamy z podręczników wyd. Macmillan.

 • małe grupy

  Dzięki kameralnym grupom nauczyciel ma dobry kontakt z dziećmi a także zachowuje indywidualne podejście do każdego ucznia.
  Również dzieci na tym zyskują ucząc się współpracy, zespołowości. Pracują nie tylko indywidualnie, ale też w parach, podgrupach lub wszyscy razem.

NASZE ZDJĘCIA

Zdjęcia wykonane przez Hura Studio.